AfyonEs Haber
ROMATOLOJİ..

ROMATOLOJİ..

ROMATOLOJİ.. Benim yazılarımı takip edenler bilirler ben sağlık ağırlıklı yazan bir köşe yazarıyım.Mesleğim gereği olsa gerek şehrimizdeki sağlık hizmetlerindeki hareketleri de yakından takip ederim.Zaman zamanda zülfiyare dokunurum,tabi bu davranışım birilerinin işine gelmez.Ama olsun benim şehrim için olan her olumlu ve olumsuz sağlık meselelerini okuyucularımızın önüne getirmeye devam edeceğim. Değerli okurlarımız dün şehrimizde yayın yapan bir […]

ROMATOLOJİ..

 • Benim yazılarımı takip edenler bilirler ben sağlık ağırlıklı yazan bir köşe yazarıyım.Mesleğim gereği olsa gerek şehrimizdeki sağlık hizmetlerindeki hareketleri de yakından takip ederim.Zaman zamanda zülfiyare dokunurum,tabi bu davranışım birilerinin işine gelmez.Ama olsun benim şehrim için olan her olumlu ve olumsuz sağlık meselelerini okuyucularımızın önüne getirmeye devam edeceğim.
  Değerli okurlarımız dün şehrimizde yayın yapan bir kardeşimizin İnternet gazetesinde, gerek rektörümüz gerekse sağlık müdürümüzün, bir köşe yazarı arkadaşımızın girişimleri nedeniyle bağlı bulundukları birimlerinden Romatolog istediklerini öğrendim.Üstelik bu Romatoloji uzmanlarının kısa sürede Afyon’a geleceklerini öğrendim.Elbette mutlu oldum.Bu konuya yazar bir arkadaşımızın müdahil olması sonucu çözüm bulunması çok daha anlamlı..!
  Sevgili okurlarımız daha düne kadar Üniversitede ve Devlet Hastanesinde Romatoloji uzmanlarımız vardı.Karı koca iki doktorumuz Afyon’da epeyce bir süre görev yaptılar.Bunlardan Dr.Emre Kılıç Devlet Hastanesinde eşi Gamze Kılıç ise Üniversite Hastanesinde görev yaptılar. Dr.Gamze Kılıç Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi hastanesinde FTR.de ( Fizik Tedavi Rehabilitasyon ) kliniğinde görev yaptı.Hastanede uzunca süre çalışan Doç.Dr Gamze Kılıç’a ne hikmetse poliklinik açılmadı.Üniversitenin FTR bölümünün başında Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar bulunuyor.Bu bölümün açılmasında o dönem Afyon’da görev yapan Prof.Dr.Vural Kavuncu’nun çok üstün katkıları olmuştu.İşte Dr.Gamze Kılıç’a bir polikliniği çok gören FTR yönetimi normal hastalarına 10-12 ay gibi sürelerle randevu veriyor.Eğer hocaya ücretli muayene olmak isterseniz aynı güne randevu veriliyor.                Afyon’da kendisini geri plana atılmış ve pasifize edilmiş olarak gören Dr.Gamze Kılıç bir başka yerde görev almayı düşünür ve Üniversiteden ayrılır ve şu anda Trabzon Kanuni Eğitim ve araştırma hastanesinde görev yapmaktadır.Eşinin ayrılması sonucu Doç.Dr.Erkan Kılıç’ta aynı Üniversitede göreve başlar.Bu durumda istemedende olsa Afyon Devlet Hastanesi Romatoloji uzmanı Dr.Erkan Kılıç’ı kaybeder.Aslında kaybeden hastane değil Afyon’dur..Üniversite hastanesinden adeta kaçarak ayrılan Dr.Gamze Kılıç beraberinde eşinide götürür.
  Bir önceki yazımda Üniversitenin sürekli Akademisyenleri kaybettiğini belirtmiş,yerel bir televizyona bir doktor gider 3 doktor gelir diyen Rektörümüz Nurullah hocaya “ hocam kimler ne zaman gelecek “ ? diye sormuştum. Onkolojiden giden Mükremin hocanın yerine kimler geldi demiştim.Hocam size bir sorum daha var ; Onkolog Dr.Murat Araz ve öğretim görevlisi Yrd.Doç Dr. Usame Racip ( Beyin ve Sinir Cerrahisi uzm) neden üniversiteden ayrıldılar..? Özür dilerim son bir sorum daha olacak ; son 15 gün içinde bir göz birde cilt hastalıkları uzmanı iki akademisyen hastanenizden ayrıldılar mı..? Ayrıldılarsa neden ayrıldılar..? Giden bu doktorlarımızın yerleri 3.er fazlasıyla dolduruldu mu..? Haa Nurullah hoca görevden ayrılan bir doktor için yardımcınız Prof.Dr.Ümit Dündar’ın “ o zaten şizoit bir tipti yani şizofrendi “ dediği doğrumudur. Demişse ( ki dediğini biliyorum ) sizce bu söylemler etikmidir.?
  Nurullah hocam ben son derece iyi niyetli olduğunuza ve Afyon’a birşeyler vermeye çalıştığınızı ancak bazı noktalarda “ çaresiz “ kaldığınızı da biliyorum. Hocam sizle daha öncede birebir görüştük,sorunlar ve çözümü belli.Ama nasıl çözersiniz bilmiyorum. Ben bu yazıları yazarken bağcıyı dövmek için değil üzüm yemek için yazıyorum.İnanın sorunları ve çözümünüde biliyorum. Ben doğru bildiğini yazan,hata yaptığında da özür dilemesini bilen biriyim.Yazı yazdıktan sonra ertesi gün konunun muhatabına gidip “ senin için şunu yazdım “diyerek maddi beklentisi olan birisi değilim.Bir önceki yazımda da belirttim sevgili okurlarımız,önümüzdeki günlerde Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ilgili çok çarpıcı yazılarım olacak,sadece Afyonkarahisar değil tüm Türkiye ayağa kalkacak.Bu kadar iddialıyım.
  Devlet hastanesi ve sağlık müdürlüğü için bir şey yazmıyacağım. Çok kısa süre içerisinde bu iki kurumda neler olacak birlikte göreceğiz.Bekleyin..!
  Sağlıcakla kalın.[afyonkarahisar demokrat.com]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
AfyonEs Haber