AfyonEs Haber
SİZCE OLURMU……..

SİZCE OLURMU……..

    SİZCE OLURMU.. Yıllar önceydi,merhum Op.Dr.Ali İhsan Yıldırır Devlet Hastanesi Baştabibi idi.1980 ihtilali sonrası tabir caiz ise zorla göreve getirilmişti.Çünkü o Baştabiplik görevini istemiyordu.Fakat zorda olsa kabul etmek zorunda kaldı.Son derece çalışkan ve disiplinli bir isimdi merhum Yıldırır..Birgün beni makama çağırdı ve bir kağıt uzattı bana ;” okurmusun “ dedi.Kağıt Vali’lik makamına yazılmış imzasız […]

 

SİZCE OLURMU..

Yıllar önceydi,merhum Op.Dr.Ali İhsan Yıldırır Devlet Hastanesi Baştabibi idi.1980 ihtilali sonrası tabir caiz ise zorla göreve getirilmişti.Çünkü o Baştabiplik görevini istemiyordu.Fakat zorda olsa kabul etmek zorunda kaldı.Son derece çalışkan ve disiplinli bir isimdi merhum Yıldırır..Birgün beni makama çağırdı ve bir kağıt uzattı bana ;” okurmusun “ dedi.Kağıt Vali’lik makamına yazılmış imzasız bir dilekçe idi.Birisi beni şikayet ediyordu ve baştabibin beni koruyup kolladığını söylüyordu.Dönemin Vali’side konuyu incelemek üzere imzasız olan bu dilekçeyi Hastane Baştabipliğine göndermişti.Merhum Yıldırım bu dilekçeyi kimin yazabileceği konusunda bilgime baş vuruyordu.Tahmin edemediğimi söyledim,herhangi bir isim için isnatta bulunmadım,sadece ; “ hocam yürekli birisi olsa adını yazardı “ demekle yetindim. Aradan 3-4 ay kadar bir zaman geçti bir tesadüf eseri dilekçeyi yazanı tesbit ettik.Dilekçeyi yazan çok yakın bir mesai arkadaşımdı.Hastane dışında da Sağlık Kabinimde yanımda çalışıyordu ve kendisine büyük ekonomik katkılarım vardı.Olay ortaya çıkınca yanımdan ayırdım,yıllar varki ona bir defa olsun “ neden böyle yaptın ? “ diye sormadım. Ancak gerçekten üzüldüm.Bir arkadaşım konu ne olursa olsun hem benimle birlikte çalışacak hemde beni şikayet edecek.! Bu olacak şey değildi. Ama olmuştu..!Burada acı olan hergün birlikte olduğunuz bir meslektaşınızın sizi satmasıydı.Peki bu gibi olayların benzeri olamazmıydı.?Olmaz olur mu bal gibi olur..!

Değerli okurlarım lütfen Pazartesi’yi bekleyin size birlikte çalıştığı hekim arkadaşını hastasına şikayet ettiren bir doktordan bahsedeceğim.Okuduğunuzda olmaz böyle bir şey diyeceksiniz.Ama olmuştu bekleyin ve görün..Yargıya kadar intikal eden bu olayı okuduğunuzda şaşıracaksınız..

Sağlıcakla kalın,Pazartesi görüşme dileği ile hoşçakalın.[afyonkarahisardemeokrat]

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM