AfyonEs Haber
AH ŞU BİZİM SAĞLIK..!

AH ŞU BİZİM SAĞLIK..!

Sağlık ile ilgili yazdığım yazılar nedeniyle hastalardan,hasta yakınlarından inanılmaz olumlu tepkiler aldım.Genel kanı gerek Afyon Devlet Hastanesi,gerekse Üniversite hastanelerinde yönetimsel sıkıntılar olduğu kanısı yaygın.Her iki hastanedeki teknolojik cihaz seviyesi arzulanan seviyede ve yeterli. Tabi ufak tefek noksanlıklar olacaktır bu konularda da yönetimlerin yanındayız. Ancak bazı konular varki değerlendirilmesi ve ona göre gereğinin yapılması düşünülmelidir diyorum. […]

Sağlık ile ilgili yazdığım yazılar nedeniyle hastalardan,hasta yakınlarından inanılmaz olumlu tepkiler aldım.Genel kanı gerek Afyon Devlet Hastanesi,gerekse Üniversite hastanelerinde yönetimsel sıkıntılar olduğu kanısı yaygın.Her iki hastanedeki teknolojik cihaz seviyesi arzulanan seviyede ve yeterli. Tabi ufak tefek noksanlıklar olacaktır bu konularda da yönetimlerin yanındayız. Ancak bazı konular varki değerlendirilmesi ve ona göre gereğinin yapılması düşünülmelidir diyorum.

Konuya Üniversite Hastanesinden başlamak istiyorum.Birçok akademisyenin arkasına bakmadan hastaneyi ve üniversiteyi terk etmesi sorgulanmamış konu yüzeyel olarak değerlendirilmiştir.Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nurullah hoca yerel bir TV.de katıldığı bir proğramda bu konuda sorulan soruya bir gider 3 gelir diye cevap vermiştir.Her ne kadar bizler Üniversite içinde değilsekte dışardan da olsa atamaları takip ediyoruz. Öyle bir gidip üç gelen falan yok.Hastane akademisyenler konusunda sürekli kayıp yaşıyor. Örnekmi istiyorsunuz..? Gidin bakın Onkoloji’deki içler acısı durumu görün..Üniversiteye ilave edilen bu muhteşem binada 1 uzman birde asistan canla başla çalışmaktalar.Ancak ihtiyaca ihtiyaca cevap vermekten uzaklar.Daha 15 gün öncesi bayan uzman doktorun yurt dışına çıkması nedeniyle bu bölüm tek bir asistan ile yönetilmeye çalışıldı.Şimdi rektörümüze soruyorum ; bu bölümden Mükremin hocayı kaçırdınız,yerine üç uzman doktor ne zaman gelecek..? Hani bir gider üç gelir demiştiniz ya..! Gelmez hocam gelmez,gelseler bile kısa sürede kaçarlar..! Hatırlarsanız birebir görüşmemizde bir Ademoğlunun bu akademisyenleri kaçırdığını ve sizinde bunu bildiğinizi söylemiştim ve siz acı acı gülümsemiştiniz.Rektörüm yakında Hastanenizle ilgili bazı konulara açıklık getireceğim ve biliyorum canınız çok sıkılacak.Ama mecburum bu açıklamaları yapmaya,çünkü ben Afyon insanının kaliteli sağlık hizmeti almasından yanayım.Eğer bir doktorunuz veli nimeti olan hastayı muayene ederken “ sen kokuyorsun “ diyorsa orada bir sıkıntı vardır ve bende bu hekimimizle ilgili çok önemli konuları kamuoyuna açıklıyacağım.Bakalım kim kokuyormuş göreceğiz..

Gelelim Devlet Hastanesine ; bu hastanemiz ile ilgili birçok yazım oldu ancak şimdiye kadar ne İl Sağlık Müdürlüğünden nede Kamu Hastaneleri Başkanlığından bir ses çıkmadı.Yazdığım yazıları sayın Sağlık Bakanı’nada gönderiyorum.Bu hastanemiz ile de ilgili önümüzdeki günlerde bir açıklamam olacak bekleyin ve görün.Haa bu arada bir konuya kısaca temas etmede yarar görüyorum ; hafta sonu kurumdan emekli olan birkaç kardeşimizle görüştüm,kendilerine tekrar görev verileceği işe alınacakları söylenmiş ve denmişki ; siz ayrıldınız çalıştığınız birimler çöktü..!Konu gerçekmidir yoksa bu kardeşlerimize birer mavi boncukmu verilmiştir ne dersiniz..?

Gelelim Sağlık Müdürlüğüne ; İl Sağlık Müdürümüz beyefendi bir kişiliğe sahiptir.Görev yaparken mümkün mertebe insanları yıpratmadan,üzmeden işlerini yürütmeye çalışır.Ancak her kurumda olduğu gibi burada da bazı tipler vardırki,sanırsınız

sağlık müdürü o..!Birkaçgün önce ilimizinde önde gelen bazı isimleri ile oturmuş sohbet ediyorduk.Konu döndü dolaştı İl Sağlık Müdürlüğüne geldi. Bir arkadaşımız 3-4 gün önce Sağlık Müdürlüğünde görevli Ü.A ile aynı mecliste bir sohbete ortak olduğunu,bu görevlinin “ yakında Çavuşbaştaki aile hekimliği binasını yıkacağım “ dediğini ifade etti.Arkadaşımız sormuş” peki yerine ne yapacaksınız? “ diye..Görevli “ yan tarafta eski lojman var orayı yıkıp yerine aile hekimliği binası yapacağım “ demiş.Şimdi buradan sormak gerek ; bu arkadaşımız yıkacam,yapacam diyor yoksa benmi yanlış biliyorum Sağlık Müdürü bu arkadaşmı ? Değilse nasıl böyle konuşabiliyor ? Konuyu aile hekimi Dr.Beşkardeşler’e sordum “ bilgim yok ben devlet memuruyum konuşamam “ dedi.

Şimdi bu arkadaşımızdan konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.[afyonkarahisardemokrat.com]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM