AfyonEs Haber
ARSLAN [ Fulbright Eğitim Komisyonu vasıtasıyla Amerika’nın kontrolü altındadır.]

ARSLAN [ Fulbright Eğitim Komisyonu vasıtasıyla Amerika’nın kontrolü altındadır.]

TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM. Bugün 9 EYLÜL 2019. Bundan 7 yıl önce 5 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda bir patlama meydana gelmiş ve 25 askerimiz şehit olmuştu. Ülkemiz genelinde de maalesef hergün şehit haberleri duymaya devam ediyoruz. Hem patlamada hem de terörle mücadele esnasında şehit düşen kardeşlerimizi saygı […]

TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM.
Bugün 9 EYLÜL 2019. Bundan 7 yıl önce 5 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda bir patlama meydana gelmiş ve 25 askerimiz şehit olmuştu. Ülkemiz genelinde de maalesef hergün şehit haberleri duymaya devam ediyoruz. Hem patlamada hem de terörle mücadele esnasında şehit düşen kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Mekanları cennet, makamları ali olsun. Ülkemizin huzura kavuşması için Cenabı Allah’a dua ediyoruz.
CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİNE VE ARKADAŞLARINA SELAM OLSUN.
Bugün hicri olarak 10 Muharrem 1441. Hz Hüseyin ve arkadaşlarının Kerbela’da şehit edildiği günün yıldönümü. Peygamber efendimizin “cennet gençlerinin efendisi” dediği Hz. Hüseyin adaletsizliğe, zulme, baskıya, zorlamaya, güce boyun eğmemiş, canı pahasına karşı inancı ve ilkelerinden taviz vermemiştir. Selam olsun cennet gençlerinin efendisine ve onunla birlikte yiğitçe savaşan arkadaşlarına. Dünyada zalimin tarafında olanlar olmuştur, hatta bunlar çoğunlukta olduğu zamanlar de olmuştur ama unutmayalım ki zulme karşı çıkan yiğitlerde hep olmuştur. Allah bizleri zalimin yanında olanlardan eylemesin.
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ.
Ayrıca bugün hepimizin bildiği gibi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nı başlangıcı. Yeni öğretim yılının başta öğrenci ve öğretmenler olmak üzere tüm ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Öğrencilerimize zihin açıklığı, öğretmen ve idarecilerimize kolaylıklar, servis işletmecisi kardeşlerimize de kazasız bir dönem geçirmelerini temenni ediyorum. Eğitim deyince insanların sadece bilgi ve becerilerle donatılması yeterli değildir. Bizce eğitim, insan kişiliğinin tam gelişmesini, insan hakları ve temel özgürlüklere saygının kuvvetlenmesini sağlayıcı nitelikte olmalıdır. Tüm insanlar ve gruplar arasında anlayışı, hoşgörüyü, dostluğu ve barışı teşvik etmelidir. İnsanlarımıza doğruluk, dürüstlük, sevgi, saygı, kardeşlik, edep, emanet, gibi yüksek değerlerin de mutlaka kazandırılması gerekir. O nedenle biz, eğitim ve öğretimin terbiye boyutunu da önemsiyoruz. Bu değerlerin verilebilmesi için müfredatın buna uygun hale gelmesi gerekmektedir. Bugün ne acıdır ki müfredatımız hala Fulbright Eğitim Komisyonu vasıtasıyla Amerika’nın kontrolü altındadır. İstediğiniz kadar okul yapın, okulları Akıllı Tahta’larla donatın, çocukların eline tabletler verin iyi bir müfredatınız ve bu müfredatı uygulayabilecek vasıflı öğretmenleriniz yoksa eğitimde istediğiniz neticeyi almanız mümkün değildir. Sürekli istikrardan söz eden 17 yıllık Ak Parti döneminde 7 defa Milli Eğitim Bakanı değişmiştir. Her gelen bakanın söylediği ilk cümle “böyle sistem olmaz, kökten değiştiriyoruz” olmasına rağmen yaptıkları değişim sınav sistemleri ve yazı şekillerinden öteye geçmemiştir. Yaklaşık 90 yıl önce kabul edilen Türk Harfleri’nin el yazısı mı yoksa dik mi yazılacağı bile tartışma konusu olması hakikaten büyük bir ayıptır. Bizim arzumuz özgüven duygusuna sahip, kendi başına karar verebilen, kendi toplumunun tarihi birikiminden ve imkânlarından haberdar olan, küresel gerçekleri bilen, evrensel anlayış ve değerlerle bütünleşmiş şekilde donatılmış, milletin özlemlerini gerçekleştirebilecek bir nesli yetiştirebilecek bir eğitim sistemidir. Unutulmamalıdır ki kötü insan yoktur, kötü eğitilmiş insan vardır.

Okulların açılmasıyla daha da artacak olan trafik yoğunluğu için belediyemizin herhangi bir çalışması olmadığı için vatandaşlar olarak bizim tedbir almamız gerekmektedir. Bu konuda evden en az 5 ya da 10 dakika önce yola çıkılması hem sizi hemde çevrenizdeki yaya ve sürücüleri rahatlatacaktır. Araç kullanırken cep telefonuyla görüşme yapmamaya özen gösterelim. Araçlarımızı gereğinden hızlı ve ya yavaş kullanmayalım. Yaya olarak karşıdan karşıya geçerken de dikkatli olalım.
Bu duygu ve düşüncelerle yeni öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize hayırlı günler diliyorum. Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM