AfyonEs Haber

AfyonEs Haber
BİR ANADOLU KADININA SESLENİŞ HATİCE TURAN  HANIMEFENDİ..

BİR ANADOLU KADININA SESLENİŞ HATİCE TURAN HANIMEFENDİ..

HATİCE TURAN HANIMEFENDİ Merhum ustam Selami Turan in zevcesi. 16 sene yanlarında cıraklık kalfalık ve ustalık yaptığım iki güzel insan. Hatice Turan anaokuluna ismini veren ; Annem kadar degerli annem gibi cok sevdiğim güzide insan. Bugünkü terbiyem de katkıları olan; beni öz evladından ayırmayan; yanlışlarımızda doğruyu soyleyen ; kırmadan nasihat eden ;gençliğimize yaptığımız hatalarda bile […]

HATİCE TURAN HANIMEFENDİ

Merhum ustam Selami Turan in zevcesi. 16 sene yanlarında cıraklık kalfalık ve ustalık yaptığım iki güzel insan.
Hatice Turan anaokuluna ismini veren ; Annem kadar degerli annem gibi cok sevdiğim güzide insan.

Bugünkü terbiyem de katkıları olan; beni öz evladından ayırmayan; yanlışlarımızda doğruyu soyleyen ; kırmadan nasihat eden ;gençliğimize yaptığımız hatalarda bile (yavrum o iş öyle olmaz böyle olur münasibi böyledir) diyerek yol gösteren.

Ustam Selami Turan in jeneratör için aldığı benzini; gezmek için bindiğim motosiklete araklarken yakalandığımda (yavrum biraz jeneratöre bırak işiniz aksamasın ustan kızar) diyerek hem arakladıgım benzine olur verirken aba altından ustam la korkutan idareci insan.

Alacaş yemeğini daha hala üstüne yapan birini tanımadığım mükemmel bir ahçı
Kestıgimiz kurban etlerini büyük bir titizlikle başında bekleyerek tanzim ettıren; neredeyse kurban etinin tamamını parca etlere ayırtıp fıtasının altında ihtiyac sahiplerine bilakis kendi dağıtan mükemmel bir yardımsever. Kapısına gelen dilenci ye neye ihtiyacı olduğunu sorup ihtiyacına göre para yiyecek yemek veren ve bizlerede ihtiyacı olmasa neden kapımızı çalsın. Kapınıza geleni boş çevirmeyin diye nasihat eden hayırsever bir hanımefendi. Her hangi bir yerde zorda kalmış bir aile veya kişileri duyduğunda üzülen zarfın içine koyduğu emaneti özellikle akşam üzeri kendisi veya bizlerle gönderen sağ elin yaptığı yardımı sol el görmeyecek diye nasihat eden selek bir insan.

Gençliğin verdiği heyecanla işyerin den ayrıldığımda büyük bir sabırla işyerin i bekleyen

Kaldığımız gece mesailerinde buyuk bir siniye 1001 cesit kahvaltılık hazırlayan ; yediğimizde sevinen degerli bir annemiz.
Yazmakla kitaplar dolduracağım güzide insan. Vefatının 18. sene i devriyesinde rahmet minnet ve şükranla yadediyorum. YÜCE ALLAHIM KABRİNİ NUR. MEKANINI CENNET EYLESİN.

Ahmet Utsal, Balkanoglu Malikhanesi’de minnettar hissediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM