AfyonEs Haber
Dinardaki Yarıklar Deprem Habercisimi

Dinardaki Yarıklar Deprem Habercisimi

Öğrencilerin tehlikeli yolculuğu Afyonkarahisar’ın Dinarl ilçesindeki bazı tarım arazilerinde yarıklar oluştu. Yer yer 5 metre derinliğe ulaşan yarıklar AFAD tarafından inceleniyor. Köylüler ise endişeli. 1 kilometre boyunca devam ediyor, metrelerce derinleşiyor. Köylüler hem korkuyor, hem de ne yapacağını bilemiyor. Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde bulunan Doğanlı köyünde alışılmadık bir endişe var. Köylülerin tarım arazilerinde 1 kilometre uzunluğunda […]

Öğrencilerin tehlikeli yolculuğu
Afyonkarahisar’ın Dinarl ilçesindeki bazı tarım arazilerinde yarıklar oluştu. Yer yer 5 metre derinliğe ulaşan yarıklar AFAD tarafından inceleniyor. Köylüler ise endişeli.

1 kilometre boyunca devam ediyor, metrelerce derinleşiyor. Köylüler hem korkuyor, hem de ne yapacağını bilemiyor.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde bulunan Doğanlı köyünde alışılmadık bir endişe var. Köylülerin tarım arazilerinde 1 kilometre uzunluğunda bir yarık oluştu.

Yarıkların yer yer 5 metre derinliğe ulaştığı belirtildi. Köylüler durumu hemen AFAD’a bildirdi. AFAD yetkilileri, kuraklık ve bilinçsiz su kullanımı nedeniyle yeraltı sularının zamanla azalmasına bağlı olarak arazide deformasyonların oluştuğunu bildirdi.

Öte yandan, benzer durumların, daha önce de yakın çevredeki Haydarlı Beldesi ile Bolvadin ve Sultandağı ilçelerinde de görüldüğü belirtildi. Dinar Kaymakamlığı tarafından
Arazideki oluşumun doldurulması için çalışma yapılacağı ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM