AfyonEs Haber
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR BİR ARAYA GELDİ..

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR BİR ARAYA GELDİ..

AfyonKarahisar DOWN Sendromlular Derneği Başkanı Fatma Mert, geçtiğimiz 21 Mart ‘Down Sendromu Farkındalık Günü’ nedeniyle NG Güral Termal Otel’de birlik ve beraberlik programı düzenledi. NG Güral Termal Otel’de Gerçekleşen programa Başkan Fatma Mert’in yanı sıra, TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İhsan Beşer çok sayıda Down Sendromlu çocuklar ve aileleri ve misafirler […]

AfyonKarahisar DOWN Sendromlular Derneği Başkanı Fatma Mert, geçtiğimiz 21 Mart ‘Down Sendromu Farkındalık Günü’ nedeniyle NG Güral Termal Otel’de birlik ve beraberlik programı düzenledi.

NG Güral Termal Otel’de Gerçekleşen programa Başkan Fatma Mert’in yanı sıra, TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İhsan Beşer çok sayıda Down Sendromlu çocuklar ve aileleri ve misafirler katıldı.

Başkan Fatma Mert önemli açıklamarda bulundu ve konuşmasında; “Kıymetli Dostlar hepiniz hoş geldiniz, her zaman bizleri kırmayıp gelen Kanal3’e ve tüm Basın Mensubu arkadaşlarımız adına Ahmet kardeşime çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bildiğiniz gibi 2018 Şubat ayında kurulduk.Bu süreçten sonra bir kaç programımız oldu. Bir takım projelerimiz oldu. Zaman zaman bir araya geldik. Mümkün olduğu kadarda beraber olmaya çalışıyoruz. İşallah yaptığımız projelerden Down kafemiz var; Yeşilyolda yapmış olduğumuz, Bunun açılışında kıymetli büyüklerimizden gelmelerini bekliyoruz, işallah açılışını yapacağız, Bunun açılışındada yine burda yetiştirdiğimiz çocuklarımız gençlerimiz çalışacaklar ve ordan elde ettiğimiz gelirle, Allah nasip ederse Afyon’da çocuklarımızın melek yüzlerimizin eğitim alabileceği bir okul yapmayı pilanlıyorum.

“HEDEFLEDİĞİMİZ GİBİ BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ”
Allah nasip ederse hedefim bu işallah. Bu süreçte hepinizin manevi destekleri benim için çok kıymetli, biliyorum ki düalarınızı eksik etmiyorsunuz, benimde sizlerden en büyük isteyim, ihtiyacım bana lütfen düalarınızı eksik etmeyin. Çıktığımız bu yoldan, gerek derneğimizin, gerek kurmuş olduğumuz iktisadi işletmemizin işallah hedeflediğimiz gibi başarıya ulaşacağız. İlerleyen zamanda hep beraber okulumuz olacak, sadece melek yüzlülerimizin eğitim gördüğü bir okulumuz olacak.

“KAFETERYAMIZ MELİKE NUR MELEK YÜZLER OLACAK”
Birde bu konuda bir açıklama yapmak istiyorum; Kısa bir süre önce aramızdan ayrılan Melike Nur kardeşimizin ismini cafemize verecez, açacak olduğumuz kafeteryamız Melike Nur Melek yüzler olacak, Bundan sonrada Melike Nur bizimle birlikte yaşayacak işallah, ben sözü çok uzatmak istemiyorum, bugünkü amacım çocuklarımızı epeydir bir araya gelemediğimiz için, çocuklarımızın eylenmeleri, sohbet edip, hasret gidermekti. sizlere çok teşekkür ediyorum; dedi.

Gerçekleşen programda konuşan, TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İhsan Beşer ise konuşmasında; “Sayın Başkan çok değerli üyeleri, değerli basın mensupları, hepinizi konuşmaya başlamadan önce, Şahsım ve Yönetim kurulu adına saygı ile selamlıyorum. Böğle güzel bir günde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ayrıca yaşıyoruz. Ben Sayın Başkanla beraber Ankara’da nerdeyse haftanın iki üç günü beraber oluyoruz.

Bu Derneği kalkındırmak için çok ciddi manada bir mücadele verdiğini gözlerimizle görüyoruz. Yeni açılacak kafe için, hem Afyonkarahisar’da , hem dışında yaptığı çalışmalara bizler şahidiz, bütün sivil ve toplum örgütleriyle iyi bir işbirliğinde çalışmaları gerçekleştiriyor. Yoğun bir çalışma içersinde bunları götürüyor.

Ben bu çalışmalardan dolayı Başkanı kutluyorum, bizim şöyle bir işbirliğimiz oldu kendisiyle, biliyorsunuz bizim Afyonkarahisar Beşiktaşlılar Derneği olarak Spor okullarımız var, basketbol ve futbol’da, işallah ilerleyen zamanlarda bir turnuva düzenlicez, bu turnuvada da tüm çocuklarımız, Beşiktaş Tv’yide buraya çağıracağız, güzel bir turnuva gerçekleştireceğiz, hepinizi oraya bekliyoruz, teşekkür ediyorum”; dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM