AfyonEs Haber
FATMA CEKDEMİR İN KÖŞE YAZISI [KADINCA]

FATMA CEKDEMİR İN KÖŞE YAZISI [KADINCA]

Ülkemizde virüs salgınının görülmesi ile birlikte malesef ki can kayıpları ve virüs tanısı konulmuş vatandaşlarımız bulunmakta. Hepimiz görevlerimizi yerine getirip , kurallara uyar isek bu salgını en hafif şekile atlatan Ülkelerden birisi olacağımıza inancım tamdır. Ben bir Türk kadını olarak çalışan çalışmayan tüm kadınlarımızın aile yapımızda kadınlığın ve anneliğin verdiği hissiyat ile çözüm odaklı tedbirleri […]

Ülkemizde virüs salgınının görülmesi ile birlikte malesef ki can kayıpları ve virüs tanısı konulmuş vatandaşlarımız bulunmakta. Hepimiz görevlerimizi yerine getirip , kurallara uyar isek bu salgını en hafif şekile atlatan Ülkelerden birisi olacağımıza inancım tamdır. Ben bir Türk kadını olarak çalışan çalışmayan tüm kadınlarımızın aile yapımızda kadınlığın ve anneliğin verdiği hissiyat ile çözüm odaklı tedbirleri yerine getireceğimize inanıyorum.

Hemen hemen hergün televizyon kanallarından izliyoruz , özellikle bu virüsün odamıza , evimize , apartmanıza ve hatta sokağımıza uğramaması için temizliğin temel şart olduğu bilinmektedir. Bir çoğumuz evliyiz , çocuklarımız var. hijyen konusunda özellikle bu dönemde hassas olmamız gerekiyor. Çocuklarımız ve aile bireylerimizin sağlığı için Sağlık Bakanlığımızın ve bu konu ile ilgili uzman kişilerin söyleşilerine ve önerilerine kulak vermemiz gerekmektedir.

Özellikle kişisel temizliğimiz ve bulunduğumuz yerlerin temizliği hususunda titiz davranmalıyız. Yine belirtmek isterim ki evlerimize ve iş yerlerimize aldığımız temizlik , kişisel temizlik ürünlerinde bakanlık onaylı ürünlerin alınmasında dikkat etmemiz gerekir. Zira çok fazla merdiven altı diye tabir edilen ürün piyasada dolaşmakta.

Korono virüs sebebi ile malum okulların uzaktan eğitim dönemi ile çocuklarımız içinde aslında hassas bir süreç başladı. Devletimiz bu konu ile alakalı çok ciddi adımlar atmakta. Uzaktan eğitimin başlaması ile birlikte Devlet televizyonu TRT EBATV ve internet ortamında çocuklarımıza eğitim süreci başlıyor. Devletimiz virüs salgını sebebi ile attığı önemli tedbirler konusunda eğitimde de yapılan ve kanaatimce faydalı olacağına inandığım uzaktan eğitim sisteminin Ülkemizde de olumlu gelişeceğine inanıyorum.

Bu süreçte bizler her birimiz bir Türk kadını olarak geçmişte olduğu gibi şimdide ailemizi ve çevremizin bu konuda bilinçlenmesi için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza inancım sonsuzdur. İnşallah bu virüs belasının kısa zamanda başımızdan gideceğine inanıyorum , yeter ki tedbirlerimizi elden bırakmayalım.

Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM