AfyonEs Haber
Karanfil “Ortak akılla hareket edilmeli”

Karanfil “Ortak akılla hareket edilmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda Kurban Bayramı’nın ikinci günü bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programında konuşan CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karanfil, sadece bayramlarda değil, her gün sürdürebilecek ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı’nda Kurban Bayramı’nın ikinci günü düzenlenen bayramlaşma programına CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi […]

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda Kurban Bayramı’nın ikinci günü bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programında konuşan CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karanfil, sadece bayramlarda değil, her gün sürdürebilecek ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı’nda Kurban Bayramı’nın ikinci günü düzenlenen bayramlaşma programına CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karanfil, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
KARANFİL: ADALETSİZLİKLER GİDERİLMELİ
Bayramlaşma programında ilk olarak konuşan CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karanfil, bayramların dil, din, ırk, siyasi görüş ayırt etmeksizin herkesi birbirine yakınlaştıran, paylaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı günler olduğunu belirterek, “Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik buhran ve çözüme kavuşturulmayan birçok sorunla bir bayramın daha geçiriyoruz. Umarız ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti kuruluş ilkeleri doğrultusunda iktidar sahiplerinin yapacağı doğru çalışmalarla tüm dünyaya gelir adaletsizliklerinin ortadan kaldırılır. Fikir ayrılıklarına rağmen, ortak payda da buluşulduğu bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin ayrım gözetmeksizin dayanışma içerisinde olduğu barış ve huzurun sağlandığı bir ülke olarak örnek bir tablo çizebiliriz. Sadece bayramlarda değil her gün sürdürebileceği ortak akılla hareket edilebilir. Paylaşma ve dayanışmanın sembolü Kurban Bayramı’nın ülkemize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dilerim.” dedi.
TÜRKİYE’NİN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU GEÇİM SIKINTISI YAŞIYOR
Daha sonra konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, mübarek Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Ne yazık ki hala ülkemizde bayramlar bayram gibi yaşanamıyor. Cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizlik oranına ulaşılmış, yine cumhuriyet tarihinin cezaevlerinde en yüksek doluluk oranına ulaşılmıştır. Demokrasi, liyakat ve adalet yerle yeksan edilmişken, yoksulluk ve yolsuzluk halen çözülememişken, çocuklarımız YKS ve LGS kapısında ter döküp istedikleri okullara yerleşemezken, eğitimde fırsat eşitliği sağlanamazken, ülkemizde demokrasi adına atılan adımlar geriye götürülürken Cumhuriyetin kazanımları, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri yok sayılırken ne yazık ki bayramları bayram gibi kutlayamıyoruz. Yaşanan ekonomik krizden tüm Türkiye etkilenmektedir. Bu ülkenin yüzde 99’u geçim sıkıntısı çekip alım gücü düşüp yoksullaşırken bayramları bayram gibi kutlayamıyoruz.” ifadelerini kullandı.
BAYRAMLARI BAYRAM GİBİ KUTLAYALIM
Milletvekili Burcu Köksal, CHP olarak Türkiye de gerçek sorunların çözüldüğü, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderildiği, emeklilerin intibak yasasının çıkarıldığı, 3600 ek göstergenin verilmesini savunduklarını kaydederek, “Taşeronların tümünün kadroya geçirildiği, çocuklara eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığı, LGS ve YKS kapılarında ter dökmediği, başarılı çocuklarımızın istedikleri okullara girebildiği, günümüzde işsizliğin sona erdiği, terörün, yoksulluğun, yolsuzluğun sona erdiği bir Türkiye de bayramları bayram gibi kutlayabilmeyi diliyorum.” şeklinde konuştu…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM