AfyonEs Haber
MAVİ BONCUKLU DEVLET HASTANESİ

MAVİ BONCUKLU DEVLET HASTANESİ

Neresinden başlıyacağımı bilemiyorum.Afyon Devlet Hastanesi ile ilgili yazacak o kadar çok konu varki..! Ancak ben bu konulardan bazılarını yazacağım,gerektiğinde diğer konuları da yazabilirim.Amacım bağcıyı dövmek değil,üzüm yemek..As olan insanlarımızın kaliteli hizmet almasıdır. Yazıyoruz,çiziyoruz ; bölgenin en büyük hastanesi diyoruz,akıllı hastane diyoruz vs.vs..Ancak bu metiyelerin ardında gözden kaçanlar var..Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ; hastane baştabibi […]

  • Neresinden başlıyacağımı bilemiyorum.Afyon Devlet Hastanesi ile ilgili yazacak o kadar çok konu varki..! Ancak ben bu konulardan bazılarını yazacağım,gerektiğinde diğer konuları da yazabilirim.Amacım bağcıyı dövmek değil,üzüm yemek..As olan insanlarımızın kaliteli hizmet almasıdır. Yazıyoruz,çiziyoruz ; bölgenin en büyük hastanesi diyoruz,akıllı hastane diyoruz vs.vs..Ancak bu metiyelerin ardında gözden kaçanlar var..Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ; hastane baştabibi Op.Dr.Mehmet Duran insan olarak mükemmel bir kişilik,tüm insanlarla barışık ve son derece sempatik bir isim. Peki bu devasa büyüklükteki bir hastaneyi nasıl idare ediyor şöyle bir bakalım ; Sn.Duran adı üstünde bir idareci ve bu etiketini eylemleri ile de taçlandırıyor .Sn.Duran’ın lügatında “ hayır “ kelimesi yoktur.Kurumun daha aktif ve disiplinli çalışması konusunda birilerinin cezalandırılması gerekirse sevgili Duran’dan bunu beklemeyiniz. Duran taraflara adeta “ mavi boncuk “ dağıtır ve ; “ ben onların kulağını çekeyim “ der.Ne kulak çeker,nede ceza verir,bu nedenle de yönettiği personelin büyük bölümü bildiğini okur,” onu takmıyorlar “ demeye dilim varmıyor.Bazı konuları yazacağım yorumunu siz yapın..!

Sanıyorum 2018 yılının Ağustos 25 veya 26 sıy dı ,Sandıklı’dan bir yakınım memesindeki bir sertlik ve ensesindeki bir şişlik nedeniyle Devlet Hastanesine tetkik ve tedavi için gönderilmişti Memede bir kanserden şüpeleniliyordu ,ensedeki ise basit bir yağ bezesi yani kist sebase idi.Hastamız Genel Cerrahi Polikliniklerinden birine başvurdu.Op.Dr.Barış Sarıpınar bu iki rahatsızlık için hastayı Üniversiteye sevk etti.Gerekçe ise memeden parçayı alacak Tru cut ( biyopsi iğnesi ) nin hastanede olmayışı idi.Durum bana bildirildi bende sayın Duran’ı arayıp durumu izah ettim. Duran bana “ elimizde Trucut var neden Üniversiteye gönderdi anlamadım ben onun bir kulağını çekeyim “ dedi.Tabi ne kulak çekti nede bir işlem yaptı olayı kapattı. Üniversiteye bir hasta ileri tetkik ve tedavi için gönderilir sevk edilen hastamız Emine Tüzün basit bir biyopsi ve sebase kist için Üniversiteye gönderiliyor. Nitekim hastadan 29.8.2018 tarihinde memeden trucut ile parça alınıyor kistte çıkarılıyor. Bu arada hastaya “ Devlet Hastanesi bu vakaları yapamıyorsa kapıya kilit vursunlar,neden sizi bize göndermişler anlıyamadık “ diyorlar. Bu ayıbın hesabını sorması gereken Duran tam tersine olayı kapatıyor.

Afyon Devlet Hastanesinde yetenekli Kalp Damar Cerrahları var hal böyle iken bazı vakaları dışarıya,garip ama özel hastaneye sevk ediyorlar. 26.2.2019 tarihinde sevgili Polat Yılmaz “ yorum afyon” internet gazetesindeki Fiske isimli köşesinde “cart-curt “ başlıklı yazısında Devlet Hastanesinden Özel PARK Hastanesine gönderilen ve ameliyata alınamadan ölen 2 çocuk babası polis Mehmet Emin Uzel’den bahsetti. Daha sonra buna benzer bir olayı ben kaleme aldım. 13.07.2019 tarihinde Hasan Gültekin kalp krizi teşhisiyle Devlet Hastanesine getirilir.Devlet Hastanesi ne yapar..? Hastayı “ biz burada müdahele edemeyiz hastanın durumu kritik “ diye yine özel PARK hastanesine sevk ederler.Özel hastanede hastaya stent koyulur ve gönderilir.

Sevgili okurlarım yukarıda yazdığım 3 ayrı vaka devlet hastanesinin ayıbıdır.Biliyorum özel hastaneye sevk edilen iki hastaya SUT’u bahane edecekler.Sut ( Devlet Hastaneleri Sağlık Uygulama Tebliği ) anlamını taşıyor. Bu tebliğe göre yoğun bakım ünitesinde boş yatağı olmayan hastaneler hastalarını özel hastaneye de sevk edebiliyorlar.Burada gözden kaçırılmaması gereken olay sevk anıdır.Ölen polis kardeşimiz devlet hastanesine Aort Anevrizması yırtığı teşhisi ile geliyor.Müdahele için saniyelerin bile önemli olduğu bu vaka ambulans çağrılıyor ve özel PARK hastanesine gönderiliyor.Saniyelerin önemli olduğu bu vaka geliyor gidiyor derken masaya alınmadan vefat ediyor.Kalp krizi teşhisiyle hastaneye gelen ve özel PARK hastanesine gönderilen Hasan Gültekin’e bu hastanede stent koyuyorlar ve evine gönderiyorlar.Kimse bu iki vakanın ardına “ yoğun bakım “ bahanesiyle saklanmasın.Üniversiteye giden Emine Tüzün’e ise orada zaten gerekeni söylemişler ; “ bu vakaları yapamıyorlarsa hastanenin kapısına kilit vursunlar “ demişler.Bu vakaların dışarıya özellikle “ özel “ hastaneye gönderilmesi çok manidar.Birileri özel hastaneye ekstradan paramı kazandırmak istiyor dersiniz. SGK görevlilerinin park hastanesine gönderilen hastaların dosyalarını bir incelemelerini isterim.Çıkacak hesabın dudak uçuklatacak m iktarlarda olduğundan eminim.

Hepinizinde bildiği gibi “ ebe “ doğum yaptırır ve görev alanı doğum hastanesi veya doğum servisidir.Oysa Devlet Hastanesinde 2 kız kardeş EKG ‘de yanyana iki odada görev yapıyorlar. Bu iki kardeş A.V ile S.D yi görev yerinde zor bulursunuz.Ya biri gider diğeri ötekini idare eder,yada ikisi birden kaybolur hiçbir yetkisi olmayan öğrenciler kör topal bu işi yürütmeye çalışırlar.Bu iki muhterem hakkında zaman zaman şikayetler olsada Sn.Duran kulak çekme metodu ile sorunu çözer.Bu konuda söyliyeceği sözüde biliyorum sevgili okurlarımız : “ baştabip benim istediğim yerde çalıştırırım “

Eğer rapor ihtiyacınız falan olursa dünün şiket görevlisi,bu günün kadrolu sekreteri Ş.A ı görün hem rapor işinizi halleder,hemde Afrodizyak ihtiyacınız varsa ( cinsel gücü artırıcı ilaçlar ) size ucuz yoldan temin eder.İşin en ilginç yanı Sn.Duran bu personeli o kadar çok severki anlatılamaz.

Sayın Duran’a zaman zaman bazı kişilerin onun altını oyduğunu ve ayağını kaydırmaya çalıştıklarını isimleri ile birlikte söyledim.Sayın Duran herzaman olduğu gibi adı geçenlerin kulaklarını çekeceğini ve o isimleri kendisininde bildiğini ifade etti.Yine kendisine hemşire H.K nin hastanenin sırlarını dışarda konuştuğunu söyledim,Sn Duran bana “ ben onun kulağını çekeyim “ dedi ve ne yaptı biliyormusunuz.? Sorumlu hemşire yaptı ve yetkilerle donattı.

Hastanenin bahçesine dolmalık bübere benzeyen,daha sonra honaz domatesine benzetilen haşhaş figürü yapmakla,elektrik motorlu bayrak direği yapmakla hastane idare edilmiyor.Mesela o haşhaş figürü kaça yapıldı ? Kimlerden fiyat alındı ? Tüm hastane çalışanları merak ediyorlar ve hastanede çok uçuk fiyatlar teleffuz ediliyor.

Yazacaklarım bitmedi,yazmadığım iki konu varki Afyon’u ayağa kaldırır.Dedimya ben üzüm yemek istiyorum,bağcı dövmek değil,birde sn Duran’ın bilmesini istediğim bir konu var ; ben kimsenin adamı olmadım bu böyle biline.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Bilip bilmeden insanları yargiliyorsunuz ve sonrada ben gazeteciyim diye ortalıkta dolasiyorsunuz. Siz gidin bir çalışın bakalım o hastanede nasıl yürüyor işler…esas kaytaranları birakin çalısanlara böyle karalamalar yapın yazık!!!

  2. Siz kim oluyorsunuz da insanları böylesine yargiliyorsunuz insanlara haksizlik ediyorsunuz bir de gazeteciyim diye ortalarda dolasiyorsunuz. Pabucumun gazetecisi…

  3. Siz kim oluyorsunuz da insanları böylesine yargiliyorsunuz insanlara haksizlik ediyorsunuz bir de gazeteciyim diye ortalarda dolasiyorsunuz. Pabucumun gazetecisi…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM