AfyonEs Haber
MİLLİ PARK ve ADNAN KAHVECİ BULVARI

MİLLİ PARK ve ADNAN KAHVECİ BULVARI

MİLLİ PARK ve ADNAN KAHVECİ BULVARI Dün bir tanıdığım gazetemizin ofisine geldi ve hayırlı olsun temennisinden sonra 26 Ağustos tabiat parkı ile ilgili bir şikayetini dile getirdi.Anlattığına göre arkadaşımız Pazar günü çocuklarını da alır ve 26 Ağustos parkına gider. Ücretini öder ve parka girer.Amacı haftanın yorgunluğunu atmak çocukları ile güzel bir hafta sonu geçirmektir.Ancak parka […]

MİLLİ PARK ve ADNAN KAHVECİ BULVARI

Dün bir tanıdığım gazetemizin ofisine geldi ve hayırlı olsun temennisinden sonra 26 Ağustos tabiat parkı ile ilgili bir şikayetini dile getirdi.Anlattığına göre arkadaşımız Pazar günü çocuklarını da alır ve 26 Ağustos parkına gider. Ücretini öder ve parka girer.Amacı haftanın yorgunluğunu atmak çocukları ile güzel bir hafta sonu geçirmektir.Ancak parka girdikten sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Çünkü güzel bir gün geçirmeyi düşündüğü park pislik içindedir.Çimler sulanmadığı için sararmış,ağaçların altında insan pislikleri vardır.Görüntüden rahatsız olan,midesi bulanan arkadaşım ve eşi izlerine geri dönüp bir başka yere giderler.
Net olarak bildiğimi söyleyemem ama edindiğim bilgiler göre parkı İzmir’li bir iş adamı çok uygun bir fiyatla 29 yıllığına kiralamış.Tabi nasıl kiraladı,bu konu ile ilgili bir ihale yapıldı mı, yapılmadı mı bilmiyoruz. Burayı kiralayan müstecir umarız burayı arzulanan yere getirir. İnşallah eksikler biran evvel giderilir de insanlarımızda buradan istifade ederler.
ADNAN KAHVECİ BULVARI..
Biliyorsunuz Uydukentte ikinci bir Afyon oluştu. Bu bölge bünyesinde hatırı sayılır bir nüfusu barındırıyor. Ancak çok ciddi problemlerin olduğu da bir gerçek. Mesela şiddetli yağışlarda bölge tabir caiz ise bir denizi andırıyor. Çok daha önemli bir sorun ise Adnan Kahveci Bulvarı..Bu cadde tek şerittir. Uydukente Afyon ekmek yönünden girdiğinizde ticari alanlar yolun solunda olduğu için araçlar doğrudan sola doğru gidiyorlar.Ortada araçların sola geçişini engelleyen bir bölüntü yok. İsteyen istediği şekilde yolun her bölümünde fütursuzca sağa sola geçebiliyorlar.Her an büyük kazalara neden olabilecek bu geçişlerin önlenmesi için yolun ortadan bölünüp iki şeritli hale getirilmesi gerekiyor.Yoksa çok canlar yanacak gibi görünüyor.Üstelik gecenin ilerleyen saatlerinde bu cadde yarış pistini andırıyor,otomobiller ve motosikletler yarışıyorlar.Çok büyük acılar yaşamamak için acilen önlem alınmalı,çözümü ise yolun ortadan bölünüp iki şeritli hale gelmesi gerekir diye düşünüyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
AfyonEs Haber