MUDURNU GELENEKSEL ŞEYHÜ'L ÜMRAN BAYRAMI
 Her yıl Temmuz ayı…

MUDURNU GELENEKSEL ŞEYHÜ'L ÜMRAN BAYRAMI Her yıl Temmuz ayı…

MUDURNU GELENEKSEL ŞEYHÜ'L ÜMRAN BAYRAMI Her yıl Temmuz ayı ilk Pazar günü düzenlenen anma etkinliklerine bu yıl konuşmacı olarak il Müftümüz Şükrü Kabukçu katıldı. Mudurnu din görevlilerinin icra ettiği okuma proğramından sonra yaptığı sohbet proğramında il müftümüz şu konu başlıklarına değindi. " Bu anma etkinlerinden maksadımız geçmişimizi hayırla yâd etmek, aidiyet bağımızı yeniden düşünmektir. Ayrıca […]

MUDURNU GELENEKSEL ŞEYHÜ'L ÜMRAN BAYRAMI
Her yıl Temmuz ayı ilk Pazar günü düzenlenen anma etkinliklerine bu yıl konuşmacı olarak il Müftümüz Şükrü Kabukçu katıldı.
Mudurnu din görevlilerinin icra ettiği okuma proğramından sonra yaptığı sohbet proğramında il müftümüz şu konu başlıklarına değindi.
" Bu anma etkinlerinden maksadımız geçmişimizi hayırla yâd etmek, aidiyet bağımızı yeniden düşünmektir. Ayrıca biz burada sıradan bir kabir ziyareti yapmıyoruz. Allah dostlarını anarak Kur'an'ın ahlakıyla ahlaklanan ve efendimizin izinden gitme gayretinde olan gönül erlerini yeniden almak ve hayata taşımak için buradayız. O gönül erleri ki onlar kâl ehli değil hâl ehli idi, onlar kendi nefislerini öne çıkarmazlardı, onlar affediciydi, onlar insan kıymetini iyi bilirlerdi. Hiçbir zaman hiçbir faninin önünde hatır için söz söylemezlerdi. Bir başkasına yük olmaz, kendi el emeği ile geçinmeye çalışırlardı. Onlar insanı hakikati yerine koymazdı. çünkü hakikat dinin kendisi idi. Gönül erleri kur'an ve sahih sünnete uymayan hiçbir faninin sözüne İtibar etmezlerdi. Bu gönül erleri ki bizim rol modellerimiz ve rehber aldığımız büyüklerimizdir. Bunlar tarih içinde ve toplum nezdinde ahlaki meziyetleri ile maruf olmuş ve toplumun teveccühünü kazanmış büyüklerdir . Günümüzde medyanın ürettigi ve ahlaki değerleri itibarıyla bizimle alakası olmayan insanlara karşı özellikle gençlerimizin son derece dikkatli olması gerekir . Bizim kabir ziyaretinden maksadımız geçmişlerimizi hayır dua ile anmaktır. Kabirde yatanlardan bir şey istenmez. Çünkü kul isteğini sadece Rabbine arz eder", dedi, emeği geçenlere teşekkür etti ve program il müftümüzün yapmış olduğu dua ile son buldu. Öğle namazı cemaatle kılındı ve arkasından misafirlere ikramda bulunuldu.
Afyon Müftülüğü/a>

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM