AfyonEs Haber
Yarım elma yaşlı vatandaşlara  Hizmeti ayağına götürüyor

Yarım elma yaşlı vatandaşlara Hizmeti ayağına götürüyor

Yarım elma yaşlı vatandaşlara Hizmeti ayağına götürüyor Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 Yaş ve Üstü ile Kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesi sonrasında evlerinden çıkamayan yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yarım elma derneğide destek oluyor. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı hükümet bir dizi tedbirler almıştı. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı risk grubunda bulunan 65 […]

Yarım elma yaşlı vatandaşlara
Hizmeti ayağına götürüyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 Yaş ve Üstü ile Kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesi sonrasında evlerinden çıkamayan yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yarım elma derneğide destek oluyor.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı hükümet bir dizi tedbirler almıştı. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı risk grubunda bulunan 65 yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlar için 21 Mart itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

Bakanlığın yayınlamış olduğu genelde doğrultusunda yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak ve temizlik, gıda, sağlık vb. hizmet gereksinimlerini gidererek mağdur olmamalarını sağlamak amacıyla illerde valilik, ilçelerde kaymakamlık başkanlıklarında Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulmuştu.

TEŞÜKKÜR EDİYORLAR

Vefa Sosyal Destek grubu içerisinde yer alan Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği ilk olarak il merkezinde vatandaşlara ücretsiz olarak maske ve eldiven dağıttı. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk, “Ülke olarak zor günler geçiyoruz.

Hükümetimizin koronavirüs salgını ile başlattığı mücadelede
vatandaşlarımıza “Türkiye Evde Kal” çağrısı yapılmıştı.Bu kapsamda dernek görevlilerimiz ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlar evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Evden çıkmamaları uyarılarında bulunan arkadaşlarımızı karşılarında gören yaşlılarımız mutluluklarını milletimize, devletimize dua ederek ifade ediyorlar” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM